بررسی طیف لامپ های LED

در سال های گذشته تا به امروز جهت درمان زردی نوزادان از لامپ های فلورسنتی فیلیپس که ساخت کشور های آلمان ، هلند ، آمریکا و چین بوده استفاده می شد و تمام بیمارستان ها و مراکز درمانی به این لامپ ها مجهز بوده اند.
هم اکنون کشور های اروپایی و کشور های تولید کننده این لامپ  ها استفاده از لامپ های فلورسنتی را جهت درمان زردی به عنوان یک روش قدیمی و پر هزینه شناسایی کرده و از چرخه ی درمانی خود خارج نموده اند .
و سال هاست که از تکنولوژی ال ای دی LED با طول موج مشخص جهت درمان زردی استفاده می کنند.
همانطور که می دانید لامپ های فلورسنت در فرآیند تولید نور از گاز مخصوصی در حباب شیشه ای بهره می برند. که این امر باعث گسترده بودن طول موج نور این لامپ ها می شود… این طول موج با اینکه بخش وسیعی از طیف مورد نیاز جهت درمان زردی را تشکیل می دهد ولی متاسفانه میزان قابل توجهی از اشعه ی مضر uv را نیز ایجاد میکند که در دستگاه های غیر استاندارد که فاصله لامپ از نوزاد کمتر از ۳۰ الی ۴۰ سانتیمتر بوده باعث قرمز شدن پوست نوزاد ، نا آرامی و آسیب های پوستی نسبتا جدی  می گردد . ( که متاسفانه در دستگاه هایی که در داخل کشور استفاده می شود برای بالا بردن راندمان درمان ، فاصله را از حد مجاز کمتر می کنند تا نور شدید تری به نوزاد تابانده شود و سرعت درمان افزایش یابد )
لامپ های LED به دلیل استفاده از LED ، گرما تولید نمی کنند و پرتو ساطح شده کاملا دقیق و مخصوص درمان زردی می باشد. و اشعه ی مضر uv  در لامپ های LED در حد صفر می باشد.

تمامی حقوق برای این سایت محفوظ است. طراحی وب سایت مشهد - راد وب